Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Dla kobiet » Kobieta i rodzina

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witajcie. Piszę do Was z taką sprawą, że w szkole, do której chodzi mój syn pojawiła się wszawica (jak twierdziła wychowawczyni, jedno z dzieci przyniosło je). Cóż, okazuje się, że z bójnej czupryny mojego dziecka nie tak łatwo się pozbyć tego cholerstwa. Jak wobec tego z tym walczyć?

Awatar użytkownika

łocho, no to gratuluję szkoły, do której chodz syn :P

Awatar użytkownika

U nas niespecjalnie jest wybór, jesteśmy z niewielkiej miejscowości, gdzie jest tylko jedna szkoła, więc cóż… jest też sporo dzieci dojeżdżających ze wsi, więc teoretycznie od któregoś z nich mogły się wziąć wszy.

Awatar użytkownika

Hej. Słuchaj, jak chcesz się dowiedzieć,jak walczyć z wszami, to na przykład tutaj, możesz przeczytać, powiedzmy, instrukcję ;) aptekamini.pl/category/dziecko-wszy . Najlepsze są do tego specjalistyczne szampony, dzięki którym możesz nie tylko zwalczyć już istniejący problem, ale też i mu zapobiegać na przyszłość.

Awatar użytkownika

No dobra, to już wiem, że szampon, a słuchajcie, możliwe jest to, żeby wszy powodowały reakcje alergiczne? Bo ostatnio nie dość, że młody ma wysypkę, to jeszcze dodatkowo kicha i prycha. Nigdy nie miał z tym problemu.

Awatar użytkownika

Wiesz, to jest możliwe, że powodują reakcje alergiczne (o ile wiem, ich odchody są alergenem). Ale to też jest tak, że system immunologiczny człowieka cyklicznie może się zmieniać. Może być tak, że alergia po prostu wyszła w tym, a nie w innym wieku (mój mąż tak miał, że przez 30 lat życia nie miał problemu z katarem siennym, a teraz widzę, że jak jest tylko cieplej, to ma załzawione oczy i codziennie schodzi rolka papieru na jego smarkanie). Może też tu (aptekamini.pl/category/bez-recepty-dla-alergikow-tabletki ) znajdziesz informacje, jaki lek byłby dla niego najlepszy.

Awatar użytkownika

Witam. Myślę, że nie tyle tabletki, co coś na wdech by się młodemu przydało, tj. aerozol. Zresztą jak sobie poczytasz o lekach na aptekamini.pl/category/bez-recepty-dla-alergikow to będzie Ci łatwiej wybrać. Bo to też nie sztuka od razu dawać mu tabletki, czasem wystarczy np. aerozol do nosa. A generalnie najlepiej by było, jakbyście go zabrali do alergologa, on oceni, czy u syna pojawiła się alergia, czy to raczej właśnie związane z tymi wszami.

Awatar użytkownika

Poczytać poczytam, ale chyba rzeczywiście zrobię, jak kolega mówił, że przede wszystkim zabiorę dzieciaka do lekarza. W każdym razie dzięki za rozmowę! Temat można zamknac.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » Dla kobiet » Kobieta i rodzina